bksiyengar | B.K.S. Ajengārs
156
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-156,theme-starflix,qode-listing-1.0,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,columns-4,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

B.K.S. Ajengārs

B.K.S. Ajengārs

BKS Iyengar, dzimis 1918. gada 14. decembrī Bellurā, Indijā. Pusaudža gados Ajengārs kā skolnieks jogu praktizēja slavenā indiešu joga un filozofa Šri Tirumalai Krišnamačarja vadībā. Šajos gados āsanu praktizēšana palīdzēja uzlabot kopš bērnības vājo Ajengāra veselību. Pēc dažiem gadiem Šri Tirumalai Krišnamačarja sūta savu skolnieku uz Puni mācīt jogu koledžas sporta klubā. Vēlāk Pune tiek dibināts Ramamani Ajegāra memoriālais jogas institūts, ko B.K.S. Ajengārs veltījis savas sievas piemiņai.

 

Visu savu dzīvi B.K.S. Ajengārs veltīja jogas studēšanai, praktizēšanai un mācīšanai. Viņš ir izstrādājis pats savu jogas stilu, kas stingri balstīts uz Patandžali mācību, kas sistemātizēta Jogas Sutrās. Pateicoties B.K.S. Ajengāram joga ienāca arī rietumos.

Skolotājs ne tikai studējis un praktizējis jogu, bet arī sarakstījis daudzas grāmatas par jogas praksi un filozofiju, ieskaitot “Light on Yoga” (1966), “Light on Pranayama” (1981), “Light on the Yoga Sutras” (1993) un “Light on Life” (2005), kas kļuvušas starptautiski atzītas un izdotas vairākās valodās.